Skočit na obsah

Sdělení! - Globální informace

Spuštěny nové servery. Více info >>ZDE<<
Sraz 2024. Více info >>ZDE<<
Po domluvě s klanem KaP jsme znovu zprovoznily společný TeamSpeak Server Připojit
4GF client >>ke stažení ZDE<<
Podpora 4GF a s tím nový účet>>více info ZDE<<

Vítejte na For Gamers Fusion

Vítejte na For Gamers Fusion, stejně jako většina on-line komunit, se musíte zaregistrovat pro přispívání nových témat, ale nebojte se je to jednoduchý proces, který vyžaduje od Vás minimální informace. Využijte okamžitě, Registrovat nebo Přihlásit.
  • Psát nová témata a odpovídat na ně
  • Přehled o nových tématech, která jsem nečetl(a)
  • Psaní si s přáteli na Live Chatu
  • Vytvořte si vlastní profil a spravujte nové přátelé a pište si soukromé PM
  • Stanete se členy herního portál 4GF.cz
Guest Message by DevFuse
 

TeamSpeak 3: instalace a připojení na server [krok za krokem]


2 odpovědí na toto téma

#1
K4r3l01

    STAR PLAYER

  • Founder
  • Others: ARK: Survival Evolved
  • 3634 Příspěvků:
5034
Offline
TeamSpeak 3: instalace a připojení na server
Vzhledem k tomu, že se zde stále množí dotazy, jak stáhnout či zprovoznit TeamSpeak 3, připravil sem si takovej malej tutoriálek, jehož cílem není popsat všechny možnosti tohoto programu, ale pouze základní kroky pro připojení na server - stažení, instalace a připojení na server.

1) Stažení programu TeamSpeak 3
Prvním krokem ke komunikaci s přáteli prostřednictvím TeamSpeak 3 je jeho stažení z internetu. Program spadá pod freeware licenci, takže si ho můžete bezplatně stáhnout a samozřejmě zdarma i využívat. Po otevření prohlížeče zadejte do pole pro adresu odkaz www.teamspeak.com. Po načtení obsahu stránky vás bude zajímat pouze menu webu (vždy pod obrázkem bude popis co kde udělat):

Odeslaný obrázek


v menu myší najeďte na políčko Downloads (na nic neklikejte) a zobrazí se vám kontextová nabídka zobrazená na dalším obrázku.

Odeslaný obrázek


klikněte levým tlačítkem myší na položku TeamSpeak 3. Budete přesměrováni na obsah stránky pro stažení programu.

Odeslaný obrázek


Na této stránce máte na výběr stažení programu pro operační systémy Windows, Mac OS a Linux (na obrázku jsou zobrazeny možnosti pouze pro operační systém windows). Jak si můžete všimnout, nabídku tvoří soubory Client a Server. Soubory s názvem Server jsou červeně přeškrtnuté proto, že se jimi nebudeme zabývat (soubor Server si stáhne ten, ke komu se připojíme, my jsme jeho klienti, proto nás zajímá pouze soubor Client). Nyní se musíme rozhodnout, zda máme 32 nebo 64 bitový systém. Pokud nevím, stáhnu si 32 bitovou verzi a pokud mi nepůjde, stáhnu poté 64 bitovou verzi.

Pokud vím, že mám 32 bitový systém, kliknu na tlačítko Download v příslušném řádku souboru Client 32-bit 3.0.0-beta36. Pokud vím, že mám 64 bitový systém, kliknu na tlačítko Download v příslušném řádku souboru Client 64-bit 3.0.0-beta36. Po kliknutí budu odkázán na novou stránku s dlouhými licenčními podmínkami, které bych si měl přečíst, viz následující obrázek.

Odeslaný obrázek


Když sem si přečetl licenční podmínky, nyní je na mě, abych se rozhodl (takže za moje rozhodnutí ani žádné další důsledky z tohoto rozhodnutí vyplívající ani já ani 4GF není zodpovědné), zda s podmínkami souhlasím, nebo ne. Pokud s podmínkami souhlasím, kliknu na I agree. Pokud s podmínkami nesouhlasím, kliknu na I don't agree. a mohu ukončit instalaci, protože mě to dál nepustí, takže dál už ani nemusím číst :).

Odeslaný obrázek


Pokud jsem s podmínkami souhlasil, budu dotázán, kam chci instalační soubor uložit. Vyberu umístění a kliknu na Uložit. Počkám až se mi soubor stáhne a první fáze na cestě za připojením na TS3 je za námi. Instalační soubor má velikost 12.7 MB.

#2
K4r3l01

    STAR PLAYER

  • Topic Starter
  • Founder
  • Others: ARK: Survival Evolved
  • 3634 Příspěvků:
5034
Offline
2) Instalace programu TeamSpeak 3
Soubor máme stažený tak ho z umístění, kam jsme ho nechali uložit otevřeme. Přivítá nás dobře známý instalátor, který je třeba pouze proklikat. Konkrétně se jedná o 4x kliknutí na tlačítko Next >, 1x tlačítko I Agree, 1x tlačítko Install a 1x tlačítko Close :).

Odeslaný obrázek


Úvodní obrazovka instalátoru obsahuje jen nějaké základní informace a požadavky na pokračování v instalaci. Nic se zde nedá nastavit, tak jen klikněte na tlačítko Next >.

Odeslaný obrázek


Opět licenční podmínky. Pokud chceme pokračovat, musíme podmínky potvrdit kliknutím na tlačítko I Agree.

Odeslaný obrázek


V dalším kroku instalace mám na výběr, zda chci program instalovat pro všechny uživatele na počítači (Install for anyone using this computer) a nebo pouze na svůj uživatelský účet (Install just for me). Když mám vybráno, pokračuju na další krok stisknutím tlačítka Next >.

Odeslaný obrázek


Na této obrazovce jsem dotázán k určení cílového umístění, kam chci program nainstalovat. Pokračuji stiskem tlačítka Next >.

Odeslaný obrázek


V tomto kroku jsem dotázán, kde chci mít uložené soubory s osobním nastavením. Mohu vybírat z možností uložení ve složce svého uživatelského účtu (tato volba je doporučena), což je bezpečnější (Recommended: Save in user own files) a nebo ukládat tyto údaje společně ve složce s programem (Save inside the installation folder). Po dokončení výběru kliknu na tlačítko Next >.

Odeslaný obrázek


Nyní si mohu vybrat, zda chci, respektive nechci mít v nabídce Start v programech rovněž TeamSpeak 3. Pokud chci, mohu přepsat název TeamSpeak 3 Client svým názvem, pod kterým to poté v nabídce Start najdu. Pokud mi vyhovuje současný název, nic neměním. Pokud nechci vytvořit položku v programech v nabídce Start, musím zaškrtnout políčko Do not Create Shortcuts. Když jsem hotov, nechám instalátor nainstalovat program kliknutím na tlačítko Install.

Odeslaný obrázek


No a po nainstalování programu mi nezbývá nic jiného, než zavřít instalátor kliknutím na tlačítko Close. Gratuluji, právě máte za sebou stažení a nainstalování programu. Už zbývá jen spustit a používat.

#3
K4r3l01

    STAR PLAYER

  • Topic Starter
  • Founder
  • Others: ARK: Survival Evolved
  • 3634 Příspěvků:
5034
Offline
3) Používání programu TeamSpeak 3
Jak již bylo napsáno, tento návod neslouží jako referenční manuál programu TeamSpeak 3, proto zde budou popsány pouze základní potřebné věci pro používání TS.

Odeslaný obrázek


Buď ikonkou na ploše, položkou z nabídky Start (na obrázku), nebo z cílového adresáře, kam jsem program nainstaloval, spustím TeamSpeak 3 (soubor ts3client_win32.exe).

Odeslaný obrázek


Po spuštění pravděpodobně budu upozorněn, že mám starší verzi programu a je třeba provést aktualizaci. Pokud bych neaktualizoval, mohlo by se mi stát, že bych se na některé servery nemohl připojit. Proto v okně se záhlavím Update available kliknu na tlačítko Yes a nechám aktualizaci proběhnout. TS3 přitom zmizí, tak se nelekněte - je to v pořádku.

Odeslaný obrázek


Když se aktualizace stáhne a nainstaluje, umožní mi kliknout na tlačítko Start TeamSpeak po jehož kliknutí se TS3 konečně spustí.

Odeslaný obrázek


A takhle to vypadá. Možná budu dotázán k proklikání jednoduchého průvodce, který mi pomůže nastavit funkčnost mikrofonu a dalších věcí.

Odeslaný obrázek


Je dobré zmínit jednu z velice důležitých věcí a to způsob aktivace přenosu mé řeči ostatním v místnosti. Tuto volbu najdu vždy po kliknutí v menu na Settings a po zobrazení kontextové nabídky kliknutím na položku Options.

Odeslaný obrázek


Otevře se mi nové okno Options kde kliknu na záložku Capture v levém panelu. Nyní mám na výběr tři možnosti, jak chci aktivovat přenos mé řeči. Mohu si vybrat Buď aktivaci stisknutím klávesy (Push-To-Talk). Když "zaškrtnu" tuto možnost, aby mě ostatní v místnosti slyšeli, musím vždy zmáčknout (a držet po celou dobu mluvení) nadefinovanou klávesu (viz další krok). Pokud chci, aby přenos mého hlasu byl nepřetržitý, vyberu možnost Continuous Transmission. Poslední variantou kterou si mohu vybrat je možnost aktivace hlasem (Voice Activation Detection) která funguje tak, že jakmile mikrofon zaznamená dostatečně silný zvuk (moje mluvení, hodně hlasitá televize, ...) aktivuje se přenos řeči a trvá až do chvíle, kdy tento dostatečně silný zvuk utichne. Zde se může vyskytnout problém, že budu mít špatně nastavené hranice aktivace a první či poslední slova nebudou zřetelná (nestihnou se přenést celá - místo "Ahoj" ostatní uslyší třeba jen "oj" nebo ani to ne).

Odeslaný obrázek


Pokud sem se rozhodl pro Push-To-Talk, musím si nadefinovat klávesu, kterou budu aktivovat přenos (nezapomeňte, že klávesu musíte po celou dobu vašeho mluvení držet stisknutou, jinak bude slyšet pouze ta část vašeho projevu, při kterém jste klávesu drželi/y). K nastavení této klávesy slouží na obrázku růžově podtržené tlačítko. Po jeho kliknutí se zobrazí šedý rámeček s nápisem Press hotkey combination (ESC to cancel or to clear the hotkey), což neznamená nic jiného, než že máte stisknout kombinaci kláves, při které proběhne aktivace (na obrázku vidíte klávesu ALT, což znamená, že při držení klávesy ALT bude přenášen váš hovor ostatním). A nebo při stisknutí klávesy ESC vymaže již nadefinovanou klávesu a vrátí vás do předchozí obrazovky nastavení.

Push-To-Talk má obrovskou výhodu, že nebude slyšet například když vám maminka nebo partner/ka přijde do pokoje a začne na vás hulákat, jak to že si ještě hrajete, protože oproti předchozím dvoum typům aktivace, kdy jeden by byl aktivní neustále a druhý by se aktivoval vzhledem k hlučnému projevu maminky/přítelkyně/... Push-To-Talk aktivní nebude, pokud nebudete držet nastavenou kombinaci kláves. Nevýhodou Push-To-Talk je, že při mluvení musíte mít stisknutou klávesu a pokud přitom třeba hrajete, nemusíte mít dostatek volných kláves/tlačítek na myši k tomu, abyste mohli aktivovat mluvení, aniž byste přitom museli např. odhodit granát apod. podle toho, zda byste na stejné klávese měli nastavenou i nějakou akci ve hře, nebo byste tím obsazeným prstem kvůli Push-To-Talk naopak nemohli stisknout požadovanou klávesu pro danou akci ve hře.

Po nastavení pro uložení samozřejmě klikneme na tlačítko OK - při stisknutí tlačítka Cancel by se námi provedené změny neuložily a zůstali by na původních hodnotách.

Odeslaný obrázek


Alfa a omega TeamSpeaku je připojit se na server, kde budete moct mluvit s ostatními, proto se nyní připojíme. Klikneme v menu na položku Connections a následně v kontextovém menu na Connect.

Odeslaný obrázek


Zobrazí se nám nové okno s přihlašovacími údaji, které je vyplnit pro připojení na server. Na obrázku jsou vyplněné údaje (Adress, Port a Server Password) pro připojení na server Scutifer.cz, který používá výhradně Call of Duty komunita serveru 4GF.cz. Naleznete zde místnosti pro hry Call of Duty 2, Call of Duty 4, World of Tanks a další hry včetně založených soukromých klanových místností. Najdete zde rovněž adminy zmíněných her, jejichž servery jsou na 4GF spuštěny. Scutifer.cz funguje na IP adrese 88.86.107.135 s portem 9987. K připojení není potřeba žádné heslo.

Přihlašovací údaje pro TeamSpeak server 4GF:
Pokud se chcete připojit na TeamSpeak server 4GF (především hráči Counter Strike: Source), vyplňte přihlašovací údaje následovně:
- Adress: ts.4gf.cz
- Port: 9987

Na obrázku je rovněž vidět políčko Nickname s textem *sem napište váš nick*. Toto samozřejmě znamená, že vepíšete váš nick a nebudete toto jediné políčko opisovat z obrázků či z údajů vypsaných nahoře. Pokud vaše přezdívka bude třeba "Mazlíček", vyplníte do políčka "Mazlíček" apod.

Až budete mít vyplňování hotové, připojíte se na server stisknutím tlačítka Connect.

Odeslaný obrázek


Takhle nějak vypadá klient (program TS3) po připojení na server. V levém panelu vidíte názvy různých místností (např. Pokec 1, Pokec 2 atd.). Abych neměl problémy s tím, že je zobrazen někdo, kdo by nechtěl, jména připojených sem raději rozmazal, takže se nebojte, že by to takhle vypadalo i v reálu po připojení :).

Odeslaný obrázek


Nyní je na nás, abysme se přesunuli do nějaké místnosti, kde si chceme povídat. Vyberu si místnost, kliknu na ni pravým tlačítkem na myši (pokud mám standardní rozložení tlačítek pro praváky) pro vyvolání kontextové nabídky. Nyní kliknu na možnost Switch to Channel abych vstoupil do místnosti. Totéž lze provést urychleně jednoduše dvojím poklepáním na vybranou místnost levým tlačítkem myši.

Odeslaný obrázek


A na závěr, když už jsem v místnosti, mohu si povídat s ostatními. Dobré upozornění na závěr - můžete slyšet pouze ty lidi, kteří jsou v dané místnosti, kde se nacházíte i vy. Pokud tedy vstoupíte např. do místnosti Pokec 1 a poté se přemístíte do místnosti Pokec 2, přesto že si lidi v místnosti Pokec 1 budou povídat, vy je už neuslyšíte a uslyšíte pouze návštěvníky místnosti Pokec 2 ve které se aktuálně nacházíte.
Návod pro vás sepsal Player





1 uživatelů si čte toto téma

0 členů, 1 návětěvníků, 0 anonymních